O FIRMIE

Firma powstała w 1990 roku z myślą "wszystko dla rolnictwa". Hasło to również dzisiaj przyświeca naszej działalności, a nasi handlowcy starają się zrealizować nawet nietypowe zamówienia. Wróćmy jednak na chwilę do przeszłości. Założycielem jest obecny dyrektor firmy - Jerzy Kłudka, który wcześniej pełnił funkcję prezesa w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Wilkowiecku. Już jako młody inżynier wprowadzał wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych i nie bał się wyzwań. Z biegiem czasu przedsiębiorstwo rozwijało się. W siedzibie w Waleńczowie powiększono teren firmy, wybudowano nowe hale i magazyny oraz budynki handlowe. Wielkim sukcesem była budowa nowoczesnej hali serwisowo-biurowej.

Fot.1. Składnica ciągników i maszyn - rok 2001

Obecnie właścicielami Przedsiębiorstwa AGROSPEC są małżonkowie: Jerzy i Krystyna Kłudka. Dzięki wieloletnim tradycjom, pracowitości i dążeniu do celu, firma wciąż przybiera na znaczeniu. Wykorzystanie dotacji unijnych umożliwiło zakup nowych samochodów transportowych oraz wyposażenia biur i serwisu. Planowane są kolejne inwestycje i unowocześnienia.

Fot.2. Firma obecnie

Już od dawna nasza składnica maszyn rolniczych cieszy się renomą wśród rolników. Niektórzy z z nich mawiają: "Po co miałbym jeździć gdzieś daleko, gdy wszystko co potrzebne znajdę u Pana Kłudki w Waleńczowie?" Współpracujemy z wieloma polskimi jak i zagranicznymi dostawcami produktów rolniczych i nie tylko. Zakupiony u nas sprzęt jest objęty gwarancją - nasi serwisanci dopilnują, aby wszystko "chodziło jak w szwajcarskim zegarku". W naszym magazynie dostępne są części zamienne do sprzedawanych przez nas maszyn. Zapewniamy fachowe doradztwo dla każdego klienta - dopilnują tego inżynierzy techniki rolniczej i leśnej posiadający praktyczne doświadczenie. Naszym celem jest zadowolenie klientów - oferujemy pomoc przy wyborze kredytu, kupna na raty czy zakupów z wykorzystaniem dotacji unijnych. 

Fot.3. Ciągniki i maszyny rolnicze

Prowadzimy hurtową i detaliczną sprzedaż nawozów i środków ochrony roślin. Niedawno otwarliśmy także sklep ogrodniczy, w którym najtaniej w regionie zakupić można nawozy, środki, preparaty i narzędzia. Zakupione u nas produkty możemy dostarczyć własnym transportem do 24t, na życzenie z rozładunkiem HDS. 

Fot.4. Samochód ciężarowy gotowy do transportu nawozu

Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny ciągników i maszyn rolniczych. Nasi mechanicy dzięki specjalistycznym szkoleniom w kraju i za granicą są przygotowani do naprawiania sprzętu marek takich jak: Zetor, Pronar, Kioti, Ursus, MTZ, Belarus, Farmtrac, McCormick, Farmer. Posiadamy własny magazyn oraz prowadzimy sprzedaż części zamiennych, olejów i środków smarowych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu nasi mechanicy mogą podjąć wielu, nawet niekonwencjonalnych usług serwisowych. Posiadamy 4-stanowiskową halę naprawczą, w której posiadamy specjalistyczne urządzenia, tj. wyciąg spalin, montażownica i wyważarka kół, zakuwarka węży, prasa hydrauliczna, system pneumatyczny, myjka parowa czy stacja klimatyzacji. Do dyspozycji jest także samochód serwisowy, dzięki któremu naprawy możliwe są bezpośrednio w gospodarstwach rolnych - nawet w czasie awarii na polu. Solidna jakość napraw jest naszą reklamą.

Fot.5. Ciągnik chwilę po zamontowaniu ładowacza czołowego


NAGRODY